Činnost sobru

Náš sbor každoročně pořádá mnoho akcí a také se spousty akcí zúčastňuje. V lednu již tradičně naši členové pořádali hasičský ples. V únoru jsme připravily pro naše nejmenší děti dětský karenval, kde je každoročně pro ně připraveno spousta her, lákavých cen a sladkostí. Na jaře organizují naši členové sběr starého železa. V květnu se náš sbor vydává na zájezd do Křtin, kde probíhá tradiční hasičská pouť. Po sportovní stránce si sbor nevede nejhůř, a proto před začátkem léta se zúčastňujeme okrskové soutěže v požárním sportu v kategorii mužů. Naše účast nemůže chybět ani na Pyrosu, brněnském veletrhu hasičské techniky, kde sbíráme informace hasičských novinkách na trhu. Se začátkem prázdnin náš sbor otvírá sezónu hasičských výletů, kdy se vzájemně navštěvují sbory v blízkém okolí. V červenci si půjčujeme ratolesti od rodičů na letní tábor, abychom si s nimi užili radosti i starosti. Koncem srpna, kdy končí sezóna hasičských výletů, se náš sbor účastní Pyrocaru v Přibyslavi, kde probíhá sraz hasičských aut. Již tradičně se účastní členové JSDH nočního závodu zásahových jednotek v Kostelci na Hané konaného vždy v půlce září. Na přelomu měsíce září a října organizujeme hodovou zábavu, po níž následuje den otevřených dveří v hasičské zbrojnici. V měsící říjnu je naplánován pochod pro naše mladé hasiče a jejich rodiče do Lhoty, kde mezi sebou děti soutěží a získávají odměny. V prosinci zakončíme rok vždy Výroční valnou hormadou SDH Švábenice.