Technická pomoc

Datum: 1.12.2018 v 16:00 hod.
Podtyp: Řízení dopravy
Popis: Jednotka na žádost svého zřizovatele prováděla řízení dopravy ve Švábenicích při kulturní akci rozsvícení vánočního stromečku.
Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
Členové: Velitel - Přecechtěl Pavel, Strojník - Procházka Zbyněk, Hasiči - Trněný Jan, Synek Jaroslav, Bureš Stanislav, Procházka Ondřej, Vrána Jan

Požár výškové budovy Drnovice, III. st. požárního poplachu

Datum: 21.9.2018 v 12:50 hod.
Podtyp: Požár Kulturního domu
Popis: Jednotka SDH Švábenice vyjela na žádost KOPIS na požár kulturního domu do Drnovic za účelem zřídit týlové zázemí pro zasahující hasiče a složky IZS. Ve spolupráci s jednotkami z Dobročkovic a Brankovic, zajišťovala naše jednotka do 20 hod. večerní stravu a pitný režim pro výce jak 110 zasahujících hasičů.
Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
Členové: Velitel - Pavel Přecechtěl, Strojník - Zbyněk Procházka, Hasič - Jan Trněný, Ondřej Procházka, David Aron

Požár lesního porostu Bzenec

Datum: 21.6.2018 v 17:11 hod
Podtyp: Požár lesního porostu
Popis: Jednotka SDH Švábenice vyjela na žádost KOPIS jako jednotka předurčená k ochraně obyvatelstva k požáru lesního porostu v obci Bzenec, kde společně s jednotkou SDH Drnovice vytvořila prostor, kde si mohli zasahující hasiči odpočinout a také najíst.
Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
Členové: Velitel- Jan Trněný, strojník Zbyněk Procházka, hasiči- Zdeněk Navrátil, Stanislav Bureš, Jan Vrána.

Technická pomoc

Datum: 5.5.2018 v 10:00 hod.
Podtyp: Řízení dopravy
Popis: Jednotka na žádost svého zřizovatele prováděla řízení dorpavy ve Švábenicích při kulturní akci žehnání motorkářům.
Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
Členové: Velitel - Přecechtěl Pavel, Strojník - Novotný Michal, Hasiči - Aron David, Trněný Jan, Procházka Ondřej, Vrána Jan, Synek Jaroslav

Požár lesního porostu

Datum: 8.4.2018 15:28hod
Podtyp: Požár lesního porostu
Popis: Jednotka JSDH Švábenice vyjela na žádost KOPIS k požáru lesního porostu za dubem ve Švábenicích. Na místo povolány další jednotky PS Vyškov, SDH Ivanovice na Hané, SDH Vyškov, PS Morkovice, SDH Morkovice-Slížany.
Technika JSDH Švábenice: DA L1Z
Členové: Velitel - Přecechtěl Pavel, Strojník - Novotný Michal, hasiči - Aron David, Trněný Jan

Dále JSDH Švábenice prováděla střežení požářiště v nočních hodinách ve dvou skupinách
I.skupina - Indrák Pavel, Procházka Ondřej, Bureš Ondřej, Kaláb Leo
II.skupina- Synek Jaroslav, Vrána Jan,Hlobil Zdeněk, Navrátil Zdeněk

Ostatní pomoc ATC Merkur Pasohlávky

Datum: 20.4, 21.4.2018
Podtyp: Cvičení jednotek předurčených k plnění úkolů na úseku OOB

Popis:  JSDH Švábenice se zúčastnila dvoudenního výcviku jednotek OOB JmK, které probíhalo v autokempu ATC Merkur u Pasohlávek. Výcvik byl zaměřen na zásahy u povodní. Celkem se cvičení účastnilo 18 JSDH OOB.

Technika JSDH: DA L1Z

Členové: velitel - Pavel Přecechtěl, strojník - Zbyněk Procházka, hasiči - David Aron, Michal Novotný

Více zde: www.pozary.cz/clanek/187271-prislusnici-hzs-jihomoravskeho-kraje-skolili-dobrovolne-jednotky-na-zasahy-u-povodni/

Foto: sdhsvabenice.rajce.idnes.cz/IMZ_jednotek_OOB_Pasohlavky_2018/