Mladí hasiči

Sbor dobrovolných hasičů již dlouhá léta udržuje činnost mladých hasičů, v současnosti se děti připravují na závody pod vedením Jana Trněného, který byl do této funkce zvolen před třemi lety. V současnosti má členská základna 18 mladých hasičů, kteří soutěží v různýh disciplínách - závod požární všestranosti, útok CTIF a požární útok. 18 nemusí být konečné číslo počtu mladých hasičů, budeme rádi když za námi přijdete a budete společně s námi cvičit a účastnit se závodů. Kdy a kde se schází mladí hasiči naleznete v nabídce. Přípravu nepodceňujeme a mladé hasiče dostatečně motivujeme, aby dosahovali co nejlepších výsledků, což se nám v obrovské konkurenci daří.

Malí hasiči ze Švábenic závodili i o prázdninách

Prázdniny jsou dny volna a odpočinku a každý je tráví podle svého. Většina kroužků či oddílů má volno a proto jsem ráda, že mohu poděkovat rodičům a dětem z SDH Švábenice, kteří věnovali svůj volný čas v sobotu 26. července a jeli na závody do Brna. Zde se konal druhý ročník závodu 60metrů v Brně, který pořádalo SDH Starý Liskovec - SPORT. Malí i větší hasiči zde měli možnost soutěžit v běhu na 60m dle dvojích pravidel – podle pravidel Plamen a pravidel SDH. Podle těchto druhých pravidel se tak mohli zúčastnit i ti nejmenší. Ta totiž umožňovala, aby si sportovci proběhli trať s „béčkovou soupravou“. V kategorii do 3let nás zde reprezentovala Anna Stěníčková (2 roky), která skončila ve svém úplně prvním závodu na 8. místě a jediný kluk Matyáš Indrák, který skončil na krásném 6. místě ze 14 závodníků. V druhé kategorii 3-5 let podle stejných pravidel jsme měli velmi šikovnou Nelu Stěníčkovou (4roky), která si doběhla pro 11. místo.  V kategorii přípravka dle směrnic Plamen se Nelinka umístila na 6. místě a svůj osobní čas si zlepšila o více jak 10s a dále Matyáš se umístil na 8. místě. Všem třem dětem gratuluji a doufám, že každý si odvážel nejen odměnu, ale i hezký zážitek.